سایت بهترین ابزار


 

ماتی ماکونن مهندس فنلاندی که به او پدر اس ام اس گفته می شود توانست اولین ایده در زمینه پیام کوتاه را ارائه دهد. ماکونن به مشغول به کار در یک پیتزا فروشی در شهر کپنهاگ بود و در کنفرانس "آینده ارتباطات موبایلی" در دانمارک این ایده به ذهنش رسید اما چون حق امتیاز این ایده برای اینکار پیشگامانه ثبت نشده بود، دستمزدی دریافت نکرد.

در حدود یکسال بعد شخصی به نام فریدهام هیلبرند فرمت 160 کاراکتری پیام کوتاه را تعیین کرد. سرانجام اولین پیام کوتاه در سال 1992 توسط شخصی بنام بریت پاپ ووس به مدیر اپراتور ودافون ریچارد جرویس ریچارد جرویس در مهمانی کارمندان در شب کریسمس ارسال شد که متن آن این بود: «کریسمس مبارک».

امروزه ارسال پیام بیشترین استفاده را درمیان سرویس های انتقال اطلاعات توسط تلفن همراه دارد. در سال 2010 مردم 192 هزار پیام کوتاه در هر ثانیه ارسال کردند و این امر درامد صنعت در ارسال پیام کوتاه را به 114 میلیارد و ششصد میلیون دلار در سال رسانده است. ارسال پیام های کوتاه به صورت مخفف و زبان های ویژه سبب می شود در آینده ادبیات تضعیف شده و غلط دیکته ای و هجی کردن نادرست کلمات گسترش پیدا کند. علاوه بر موارد گفته شده مردم هم به طور اعجاب انگیزی در این شیوه برقراری ارتباط تبحر پیدا کرده اند. در سال 2005 سونجا کریستیانسن از نروژ رکورد سریع ترین تایپیست پیام کوتاه را به ثبت رساند. اما سرانجام تمام آنچه گفته شد جالب است بدانید : تایپ پیام منجر به عارضه تنوسینوویتز می شود که نوعی التهاب انگشت شست دست است و در اثر تایپ مداوم پیام ایجاد می شود.

 

سامانه ارسال پیام SPAYAM یک سامانه مدرن برای ارسال پیام انبوه تبلیغاتی و اطلاع رسانی میباشد. سوشال پیام دارای بانک شماره کل کشور به تفکیک استان، شهر، همراه اول، ایرانسل، رده سنی، جنسیت، منطقه ای، کدپستی، اصناف و ارسال از روی نقشه با قدرت وکیفیت مناسب گزارش تحویل پیام به صورت پنل رایگان آماه خدمت رسانی میباشد.

با ما تماس بگیرید

32327132-017

09114088060

www.spayam.ir

برای دریافت فایل آموزشی بصورت فیلم به آدرس زیر مراجعه فرمایید

http://www.aparat.com/simorghsms

 

عناوین مرتبط:

نرم افزار سامانه پیامکی

موارد استفاده سامانه پیامکی

در مورد پیامک بیشتر بدانیم!

 برتری پیام کوتاه

راهنمای وب سرویس سامانه پیامکی

مزایای سامانه پیامکی سوشال پیام

نگاهی بر تاریخ پیامک

دانستنی های سامانه پیامکیارسال توسط اشكان پويان
نظرات (0)
[ ]